SENZACIJA NA MUNDIJALU ZA ŽENE: Fudbalerke Kolumbije srušile...
907
SENZACIJA NA MUNDIJALU ZA ŽENE: Fudbalerke Kolumbije srušile moćnu Njemačku!

0

Ženska fudbalska selekcija Kolumbije pobjedila je danas u Sidneju reprezentaciju Njemačke sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe H na Svjetskom prvenstvu u Australiji i Novom Zelandu.

Južnoamerička selekcija povela je u 52. minutu preko Linde Kajsedo, dok je Njemačka, dvostruki svjetski šampion, izjednačila u 89. minutu golom Aleksandre Pop sa penala.

Kolumbija je do iznenađujuće pobjede došla u sedmom minutu nadoknade, kada se u strijelce upisala Manuela Vanegas.

U istoj grupi jutros je pobjedu zabeležila selekcija Maroka, koja je savladala Južnu Koreju sa 1:0.

Na tabeli Grupe H Kolumbija vodi sa šest bodova, Njemačka i Maroko imaju po tri boda, dok je posljednja Južna Koreja bez bodova.

U posljednjem kolu u četvrtak Kolumbija igra protiv Maroka, a Nemačka se sastaje sa Južnom Korejom. Plasman u osminu finala osiguraće dvije najbolje selekcije iz grupe.

Ranije danas u Grupi A plasman u osminu finala obezbijedile su selekcije Švajcarske i Norveške.