
Novak Đoković slavio je ubjedljiv trijumf u drugom kolu Wimbledona protiv Jordana Thompsona i tako izborio narednu rundu u kojoj će se sastati sa Stanom Wawrinkom.
Kao i u prijašnjim mečevima, Đoković nije mogao sakriti emocije. Bio je nezadovoljan sudijskim odlukama, a u nekoliko navrata je imao “sukob” sa publikom koja je bila protiv njega.
Na društvenim mrežama pojavio se video na kojem se čuje njegov razgovor sa suprugom Jelenom. Teniser se požalio supruzi: “Jao kako me provociraju. Oni ne znaju šta mi odgovara”, rekao je Novak.
Sweet moment captured between @DjokerNole and his kids following his win today. Tara's smile as she hands him the teddy bear is too cute. Bless them Translations welcome! (The conversation continues after they cross back to CC) #NovakDjokovic #WIMBLEDON pic.twitter.com/TldKctuyqF
— Nat Elk (@ElkNat877) July 5, 2023
On juri osmu titulu na ovom turniru ćime bi izjednačio rekord Rogera Federera. Također, juri i 24. Grand Slam naslov, prenosi N1 Sport.