
Fabrizio Romano je objavio da je transfer Marcela Brozovića u saudijski Al Nassr riješen. Najpoznatiji nogometni insajder na Twitteru je objavio kako je postignut usmeni dogovor između Al Nassra i hrvatskog reprezentativca i da se čeka samo potpis ugovora. Brozović bi trebao odraditi pregled, a onda potpisati ugovor na tri godine. Al Nassr će Interu isplatiti odštetu od 23 miliona eura, a Brozović će dobiti 100 miliona eura (cca 33 godišnje) na ime plate i potpisa ugovora.
Time mu je propao transfer u Barcelonu koji je u jednom trenutku prema najuglednijim izvorima bio izglednija opcija. Predsjednik Barcelone Joan Laporta je u razgovoru za Onze TV komentarisao nedolazak hrvatskog veznjaka. "Brozović, Zubimendi i Kimmich su preskupi. Ti transferi se nisu mogli ostvariti zbog finansija", poručio je pa zaključio: "Dobio je ponudu Saudijaca i mi se s tim ne možemo takmičiti."
Prema zadnjim informacijama, Barcelona je bila spremna isplatiti Interu i do 18 miliona eura odštete. No najveći problem je bio dogovor oko Brozovićeve plate s obzirom na to da ne bi mogli ponuditi ni blizu 33 miliona eura godišnje.
Index.hr