
Reprezentativac Crne Gore Nikola Vučević produžio je vjernost Čikago Bulsima na još tri godine, prenosi Adrijan Vojnarovski (Adrian Wojnarowski).
Dilema je jedino bila na koliko će biti produžen njegov ugovor i koliko će biti vrijedno vjernosti. Vojnarovski je objavio da će ugovor biti produžen na još tri godine, a da će Vučević za to zaraditi 60 miliona dolara.
Prema navodima ESPN-a, dogovor su potvrdili menadžeri koji ga zastupaju Bil Dafi (Bill Duffy) i Rade Filipović.
Vučević se u protekloj sezoni sa Bulsima nije plasirao u plej-of NBA lige, ali je njegova statistika bila standardno dobra. Crnogorac nije propustio niti jednu utakmicu, a u prosjeku je bilježio 17,5 poena i 11 skokova u prosjeku.