Fiorentina pobjedom završila sezonu. Sassuolo dobio dva crvena...
907
Fiorentina pobjedom završila sezonu. Sassuolo dobio dva crvena kartona!

0

Nogometaši Fiorentine kao gosti pobijedili su Sassuolo 3:1 u utakmici posljednjeg, 38. kola talijanske Serie A koja je odigrana u petak na stadionu Mapei u Reggio Emiliji. Vodeći pogodak za Fiorentinu postigao je Arthur Cabral u 47. minuti. U 72. minuti je iz kaznenog udarca izjednačio Domenico Berardi.

No, u 79. minuti je Riccardo Saponara ponovno doveo Fiorentinu u vodstvo, a konačnih 3:1 postavio je Nicolas Gonzalez u 83. minuti. Domaća momčad je kraj utakmice dočekala sa samo devetoricom igrača na terenu jer je zbog dva žuta kartona isključen Tressoldi u 82. minuti, a u 88. je Rogerio dobio izravan crveni karton.

U ovom dvoboju nisu sudjelovali hrvatski reprezentativci. Martin Erlić ostao je na klupi Sassuola, a isto tako i Josip Brekalo na klupi Fiorentine koja se napunila samopouzdanjem uoči finala Konferencijske lige u kojoj će se u srijedu, 7. lipnja, u Pragu boriti za trofej s londonskim West Hamom, prenosi Index.hr.