01. 06. 2023 - 22:08
Navijači Rome napali sudiju Taylora na aerodromu, zaštitari mu...
907
Navijači Rome napali sudiju Taylora na aerodromu, zaštitari mu morali spašavati živu glavu!

0

Ne jenjava bijes Rominih navijača koji su kivni na sudiju Anthonyja Taylora zbog nekih njegovih pogrešaka u finalu Lige Evrope u kojem je Vučica nakon penala poražena od Seville.

Ovo je finale nažalost obilježio arbitar Anthony Taylor koji je evidentno oštetio oba tima za dosuđeni jedanaesterac.

Prvo nije pokazao na bijelu tačku nakon što je Ibanez oborio Ocamposa u kaznenom prostoru, a nekoliko minuta kasnije nije bilo penala niti na drugoj strani kada je evidentno rukom igrao Fernando.

Engleski sudija imao je neugodan doček na stadionu u Budimpešti koji su mu priredili navijači Rome. Gurkali su ga i psovali mu, a veću eskalaciju je spriječilo obezbjeđenje koje je Taylora brzo sklonilo na sigurno.
Trener Rimljana ga je nakon sinoćnjeg meča ispratio sa stadiona riječima "j***** sramoto" koje je ponovio nekoliko puta prije nego što se prebacio na italijanski jezik.

Andalužani su tako i sedmo finale riješili u svoju korist i došli do još jednog naslova prvaka kojim su dokazali da im u ovom takmičenju nema ravnog.
Nakon regularnih 90 minuta rezultat je glasio 1:1, a u produžecima pogodaka nije bilo, prenosi Klix.