![Neymar šokirao: Na trening Santosa došao helikopterom! (VIDEO)](/storage/2025/02/05/thumbs/67a33dd3-3a0c-4274-8602-42c79d5af17e-5d8b48f6-0b54-4398-a74e-6ac40a0a0a64-5d7e492b-bc50-4184-a3e7-05be0a0a0a6a-neymar-preview-690x480-341x280.jpg)
Doskorašnji generalni menadžer i predsjednik košarkaških operacija Golden Stejt Voriorsa Bob Majers (Myers) napustio je ovu poziciju nakon 12 godina.
On je izjavio da napušta poziciju jer se ne osjeća sposobnim da doprinese franšizi u adekvatnoj mjeri, prenosi Dnevni Avaz.
U 12 godina koliko je proveo u Voriorsim, dva puta je bio izabran za najboljeg izvršnog šefa nekog NBA tima, a od njegovog dolaska su četiri puta bili prvaci NBA lige.
- Ovo je teško, ispunjen sam emocijama. Posao generalnog menadžera traži potpunu posvećenost i ogromno zalaganje – 1000 posto. Ukoliko niste u stanju da se na taj nači obavežete, ne trebate ga ni obavljati. Upravo zato odlazim – rekao je Majers i dodao:
- Smatram da nije ispravno baviti se nečim ukoliko ne možete pružiti svoj maksimum, to je neophodno za poduhvat poput našeg u prethodnih 12 godina. Moj odlazak nema veze sa novcem. Zaradio sam mnogo, a imao sam i bogatu ponudu da nastavim sa radom – dodao je Majers.
2x NBA Executive of the Year.
— Golden State Warriors (@warriors) May 30, 2023
4x NBA Champion.
The architect of an era.
After 11 seasons, Bob Myers will step down from his role as President of Basketball Operations / General Manager at the conclusion of his contract. Thank you for everything, Bob. pic.twitter.com/6DrLsmrqcw
Majers se 2011. godine priključio Voriorsima kao pomoćnik generalnog menadžera, a godinu dana kasnije je promovisan na glavnu poziciju. Imao je presudnu ulogu u sastavljanju dinastije kroz odabir igrača na draftu, trejdove i potpisivanje slobodnih igrača.
Majersov rad jedan je od razloga uzleta Golden Stejta ka vrhu, pošto je franšiza iz Kalifornije četiri puta osvajala prsten u periodu od osam godina.