30. 05. 2023 - 18:36
Medvedev ispao od 172. igrača svijeta
907

0

Ruski teniser Daniil Medvedev iznenađujuće je poražen u prvom kolu Roland Garrosa od Thiaga Seyboth Wilda koji ga je savladao rezultatom 3:2 (po setovima je bilo 7:6, 6:7, 2:6, 6:3, 6:4).

Meč je trajao više od četiri sata, a na kraju ga je relativno manje poznati igrač iz Brazila riješio u svoju korist u odlučujućem petom setu.

U tie-breaku prvog seta Seyboth Wild je slavio s 7:5, iskoristivši svoju treću set loptu.

U drugom je setu također viđen tie-break, a ovaj put ga je ruski teniser riješio u svoju korist.
Naredni set donio je dominaciju Medvedeva koji je napravio čak tri brejka, nakon čega je stigao do vodstva.

Međutim, kvalifikant iz Brazila je u naredna dva doslovno potopio Rusa kojem je prepustio tek sedam gemova i zasluženo je došao do velike pobjede, najveće u svojoj karijeri.

Ovaj 172. rangirani igrač na ATP listi u narednom će kolu igrati sa pobjednikom duela Hayls-Pella