NEGATIVAN EFEKAT Al-Nassr prije Ronalda bio lider sa osam...
907
NEGATIVAN EFEKAT Al-Nassr prije Ronalda bio lider sa osam bodova prednosti, sada su s njim ostali bez titule

0

Al-Nassr je jučerašnjim remijem u gostima kod Al-Ettifaqa 1:1 i zvanično ostao bez titule prvaka Sudijske Arabije koja će ove sezone pripala Al-Ittihadu.

Domaći su poveli preko Niakatea dvije minute prije odlaska na odmor, da bi u nastavku iskusni Luis Gustavo svoj tim spasio poraza.

Cristiano Ronaldo igru je napustio u 84. minuti nakon čega je postalo jasno da je Al-Nassr digao ruke od titule.

Tim iz glavnog grada ove zemlje ima 69 bodova, pet manje u odnosu na vodeći Al-Ittihad koji će ove sezone postati prvak.

Ono što je zanimljivo je to da je Al-Nassr prije dolaska Cristiana Ronalda bio lider lige Saudijske Arabije sa čak osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog.

Sada su sa slavnim Portugalcem ostali bez naslova prvaka, a Ronaldo je za ovaj tim na 19 utakmica postigao 14 pogodaka kojima je dodao i dvije asistencije.