30. 04. 2023 - 14:44
Real uz dosta muke pobijedio pred gostovanje u Beogradu, Musa...
907
Real uz dosta muke pobijedio pred gostovanje u Beogradu, Musa ponovo jedan od najboljih

ŠPANIJA

0

Real Madrid našeg Džanana Muse pobijedio je Zaragosu u 30. kolu španske ACB lige rezultatom 93:86.

"Kraljevi" su do pobjede u ovom susretu došli mnogo teže od očekivanog. Nakon sigurne prve četvrtine koju su Musa i društvo priveli u svoju korist sa 18:13, druga dionica je u potpunosti pripala gostima (27:17).

Boljom trećom četvrtinom Real je uspio istopiti prednost Zaragose, a u posljednjih deset minuta se ušlo sa neriješenim rezultatom (66:66).

Zaragosa je pružala odličan otpor. Na 1:13 do kraja trojkom su uspjeli doći na samo tri poena zaostatka, a onda je Real uspio iskontrolisati finiš susreta i pobijediti sa 93:86.

Bh. reprezentativac Džanan Musa ponovo je bio jedan od najboljih pojedinaca Reala. Susret je završio sa 18 poena, a dodao je i dva skoka i dvije asistencije.

Efikasniji od njega bili su Gabrijel Dek (Deck) i Najdžel Vilijams-Gos (Nigel Williams-Goss) sa po 19 ubačaja. Na drugoj strani istakao se Boriša Simanić sa 20 poena.