07. 04. 2023 - 17:17
Haos na utakmici Kupa Njemačke: Navijači umalo srušili tribinu...
907
Shares
Haos na utakmici Kupa Njemačke: Navijači umalo srušili tribinu pa se međusobno tukli!

Haos na utakmici Kupa Njemačke: Navijači umalo srušili tribinu pa se međusobno tukli!

07. 04. 2023 - 17:17
0
Shares

Utakmica četvrtfinala njemačkog Kupa imala je i svoje treće poluvrijeme iza kojeg stoje navijači Stuttgarta koji su napravili haos na kraju utakmice.

Njihovi puleni slavili su na gostovanju u Nurnbergu rezultatom 1:0 i tako prošli u polufinale ovog takmičenja.

Veliki je to uspjeh za tim sa juga Njemačke, s obzirom da im u Bundesligi ove sezone ne cjetaju ruže.

Trenutno zauzimaju posljednju, 18. poziciju sa tek 20 bodova i vrlo lako bi mogli naredne godine zaigrati u Cvajti.

No u Kupu Njemačke sasvim druga priča. Na krilima sjajnih navijača plasirali su se u polufinale gdje ih čekaju Leipzig, Freiburg i Eintracht.
Međutim, njihovi navijači bacili su ljagu na uspjeh ovog tima.

Snimci na društvenim mrežama prikazuju tribinu koja se doslovno ljulja dok na njoj skaču i slave gostujući navijači.

Također se na snimcima mogu vidjeti i kako dijelovi tribine stadiona Max-Morlock otpadaju pod velikim pritiskom nekoliko hiljada navijača.
Pristalice Stuttgarta po završetku meča i fizički napali navijače domaćeg tima, a na svu sreću brzom reakcijom policije zaustavljena je veća eskalacija sukoba.

Učitaj još novosti