KAKAV JE TO MAJSTOR Golden State napravio preokret uz...
907
KAKAV JE TO MAJSTOR Golden State napravio preokret uz maestralan show Stepha Curryja

0

Košarkaši Golden State Wariorrsa pobijedili su na svom parketu New Orleans Pelicanse rezultatom 120:109, uz sjajnu partiji Stepha Curryja koji je postigao 39 poena.

Wariorrsi su došli do pobjede kojom su skočili na šesto mjesto na tabeli Zapadne konferencije, ali su se za nju morali namučiti s obzirom da su na poluvremenu gubili sa 17 poena razlike.

Ipak, u nastavku su ubacili u brzinu više i napravili veliki preokret, te su opravdali ulogu favorita.

Stephen Curry je postigao 39 poena uz osam trojki, osam skokova i osam asistencija, Jordan Poole dodao je 21 poen, a Klay Thompson je postigao 17 poena.

Na drugoj stani, Ingram je imao 26 poena, uz osam skokova i sedam asistencija, Trey Murphy III postigao je 21 poen, a CJ McCollum je dodao 15 za Pelicanse.

PJ Washington je postigao 22 od rekordnih 43 poena u svojoj karijeri u četvrtoj četvrtini, a Charlotte je kao gost savladao Oklahoma City rezultatom 137:134 za treću uzastopnu pobjedu.

Tri igrača Thundera odigrala su najbolje partije u karijeri — Isaiah Joe sa 33 poena, Josh Giddey i Jalen Williams sa po 31, ali to im, nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz.