22. 03. 2023 - 08:29
Boston stigao do jubilarne 50. pobjede u sezoni, povreda...
907
Boston stigao do jubilarne 50. pobjede u sezoni, povreda Georgea šokirala Clipperse

0

Košarkaši Boston Celticsa pobijedili su kao gosti Sacramento Kingse rezultatom 132:109 i stigli su do jubilarnog 50. trijumfa u sezoni.

Jayson Tatum postigao je 36 poena, Jaylen Brown je dodao 27, a Derrick White je postigao 20 za Boston koji se učvrstio na drugom mjestu Istočne konferencije.

Domantas Sabonis je postigao 16 poena, uz 13 skokova i 12 asistencija za Kingse, koji su izgubili dvije uzastopne utakmice prvi put nakon februara, a najefikasniji u njihovim redovima bio je De'Aaron Fox sa 18 poena.

Paul George povrijedio se u četvrtoj četvrtini tokom neočekivanog poraza Los Angeles Clippersa od Oklahoma City Thundera na domaćem terenu rezultatom 101:100.

George je teško pao ispod koša i ležao je na leđima nekoliko minuta prije nego što su mu pomogli da ustane. Uz podršku osoblja sa obje strane uputio se u svlačionicu, a izgledalo je da se jedva može osloniti na desnu nogu i sa zebnjom se čekaju vijesti o njegovom stanju.

Do povrede je ubacio 18 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, dok su goste do pobjede predvodili Gilgeous-Alexander sa 31 i Jalen Williams sa 20 poena.