19. 03. 2023 - 20:26
Musa ponovo sjajan, ali Real Madrid poražen
907

0

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa odigrao je novu dobru partiju za svoj Real, ali su Madriđani doživjeli neočekivan poraz od Baskonije rezultatom 88:95.

Prije samo desetak dana dvije ekipe su se sastale u Euroligi i Baskonia je nanijela Realu bolan poraz u drami. Očekivao se odgovor i revanš Madriđana, no Baskonia je ponovo slavila pobjedu.

Ni večeras nije nedostajalo drame. U prvom poluvremenu bilo je plus 14 za Real u nekoliko navrata, ali se gosti nisu predavali te su na odmor otišli s dostižnih minus šest (45:39).

Korak po korak, Baskonia je preuzimala vodstvo u trećoj četvrtini i uz manje probleme je čuvala u većem dijelu završnice.

Ključnu seriju gosti prave pri rezultatu 88:90. Vezali su pet poena u posljednjih 30 sekundi i tako odnijeli bitan trijumf rezultatom 88:95.

Nakon 16 poena Anadolu Efesu i 27 u sjajnoj partiji protiv Milana, Musa je i treći meč u nizu bio dvocifren, uprkos nešto većem odmoru u današnjoj utakmici, ali njegov Real nije uspio izboriti trijumf.

Musa je za 22 minute na parketu postigao 15 poena te dodao pet skokova i tri asistencije. Jedini efikasniji od bh. košarkaša u Realu bio je Gabriel Deck s 21 poenom.

Baskoniju je do trijumfa vodio Markus Howard s 19 poena, dok je 16 dodao Max Heidegger.