VELIKI KIKS ROSSONERA NA SAN SIRU: Izmiče li im polako Liga...
907
VELIKI KIKS ROSSONERA NA SAN SIRU: Izmiče li im polako Liga prvaka?

SERIE A

0

Nogometaši Milana ugostili su Slaernitanu u susretu 26. kola italijanske Serije A i potpuno neočekivano ostali bez pobjede (1:1).

Milan je jasno bio veliki favorit u ovom meču, ali gosti iz Salerna uspjeli su da osvoje ogroman bod na teškom gostovanju.

U prvih 45 minuta inicijativa Rossonera, koji su zaprijetili u nekoliko navrata, da bi na samom isteku sudijske nadoknade prvog dijela došli do gola.

Bennacer je izveo korner, a Olivier Giroud glavom loptu poslao u mrežu Ochoe iz nepsoredne blizine.

Činilo se da će Milan bez većih problema doći do pobjede nad Salernitanom, ali gosti su iznenada u 61. minuti došli do izjednačenja.

Kontra Salernitane, Bradarić je ubacio, a On je B. je uspio da pored uspavanih defanzivaca Milana loptu pošalje iza leđa Maignana.

Nakon toga Milan je krenuo svim silama po novo vodstvo, ali gol iz 61. bio je taj kojim je postavljen konačan rezultat.

U 71. minuti sudija je dosudio penal za domaće nakon što je Bennacer pao, ali VAR je reagovao i odluka je promijenjena.

Za Rossonere je cijeli meč u veznom redu odigrao reprezentativac BiH Rade Krunić.

Milan se s ovim bodom zadržao na četvrtom mjestu i sada ima 48 bodova, te nastavlja svoju borbu za plasman u Ligu prvaka.

Nekoliko dana ranije ovaj tim je sačuvao mrežu na teškom gostovanju kod Tottenhama pa je izborio četvrtfinale Lige prvaka i u petka će saznati rivala.

Što se tiče Salernitane, sa 26 bodova je na 16. mjestu i ima sedam bodova više od timova iz opasne zone. Večerašnji bod svakako je od velike pomoći.