
Argentinski nogometaš Lionel Messi i Francuz Kylian Mbappe trenirali su danas s ekipom PSG-a i trebali bi biti spremni za sutrašnji duel osmine finala Lige prvaka protiv Bayerna.
Iako je spomenuti dvojac u proteklim danima imao problem s povredama, prema dostupnim fotografijama s današnjeg treninga oni će biti u timu za derbi duel osmine finala Lige prvaka.
Messi se požalio na bol u mišiću tokom utakmice koja je odigrana na stadionu Velodromeu protiv Marseillea i posljednji duel protiv Monaca je propustio zbog spomenutog problema.
Mbappe se, s druge strane, povrijedio na meču 21. kola francuskog prvenstva protiv Montpelliera i početkom februara je objavljeno da vjerovaton neće igrati protiv Bayerna, no čini se da se uspio oporaviti i da će zajedno sa svojim saigrača biti dio utakmice protiv Bayerna.
Mbappe je ove sezone upisao 26 nastupa za PSG u svim takmičenjima. Postigao je 25 golova i upisao šest asistencija. U Ligi prvaka je odigrao šest utakmica u kojima je postigao sedam golova i upisao tri asistencije.
S druge strane, u ovoj sezoni Messi je odigrao 24 meča za PSG u svim takmičenjima, a postigao je 15 pogodaka i tome dodao 14 asistencija
Meč između PSG-a i Bayerna igra se u utorak s početkom u 21 sat.