LIGA 1: PSŽ posrće, Monako savladao oslabljene Svece u derbiju
907

FRANCUSKA

0

Nastavlja se posrtanje Pari Sen Žermena. Monako je u derbiju 23. kola savladao Svece sa 3:1 i tako im nanio treći ligaški poraz od početka godine, a četvrti ukupno pošto su Parižani poraženi u kupu od Marselja prije ovog meča.

Kristof Galtije je na ovom meču igrao bez Mbapea, Mesija i Veratija, a Monako je to umio da iskoristi. Domaćin je već u 4. minutu poveo golom Golovina na asistenciju Ben Jedera koji je i sam bio strijelac u 18. minutu kada je Moanko već vodio 2:0. Imao je PSŽ priliku u 21. minutu da smanji rezultat, ali je pokušaj Ekitikea zastavio Nubel. Golovin i Ben Jeder su imali takođe dobre šanse, ali nisu bili precizni, da bi Sveci smanjili u 39. minutu preko Zaire-Emerija. Ipak, Monako je sa dva gola prednosti otišao na poluvrijeme pošto je Ben Jeder postigao svoj drugi gol u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremenu.

U nastavku je Mogao Monako i do ubjedljivije pobjede, ali je Donaruma bio odličan na golu. Italijan je zaustavio šut Ben Jedera u 60. minutu, a dobro je intervenisao i prilikom pokušaja Golovina i Embola. Pari Sen Žermen je zadržao prvo mjesto na tabeli, ali će Sveci poljuljanog samopouzdanja dočekati duel osmine finala Lige šampiona protiv Bajerna iz Minhena.