07. 02. 2023 - 22:31
MAJSTOREEEEEEE Ahmedhodžić postigao sjajan gol u plasmanu u...
907
MAJSTOREEEEEEE Ahmedhodžić postigao sjajan gol u plasmanu u osminu finala FA Cupa

0

Bosanskohercegovački reprezentativac Anel Ahmedhodžić postigao je sjajan gol za vodstvo Sheffield Uniteda protiv Wrexhama u revanš utakmici šesnaestine finala FA Cupa.

Wrexham i Sheffield su prvi meč odigrali neriješenim rezultatom 3:3, tako da se morao igrati ponovljeni meč. U večerašnjem revanšu na Bramall Laneu domaće Oštrice su veliki favorit.

Ipak, u prvom poluvremenu nije bilo golova. No, tek što se ušlo u nastavak, domaći su došli do očekivanog vodstva.

Gol je na sjajan način postigao naš Anel Ahmedhodžić, koji blista ove sezone u Engleskoj i na pragu je ulaska u najjaču ligu svijeta sa svojim klubom.

Ahmedhodžić se u maniru najboljih desnih bekova svijeta uključio u napad, odigrao dupli pas s Benom Osbornom, a onda zakucao loptu pod prečku nemoćnog golmana Wrexhama.

Samo nekoliko minuta kasnije Ahmedhodžić je skrivio jedanaesterac, a pogodio je Paul Mullin. Ono što je interesantno, jeste da je kontakt evidentno bio van šesnaesterca te da je arbitar donio pogrešnu odluku na štetu Sheffielda.

Sheffield je prošao dalje pobjedom 3:1.