01. 02. 2023 - 21:22
BIĆE BOSNA OPET ŠAMPION ORILO SE SKENDERIJOM: Pao je i Borac,...
907
BIĆE BOSNA OPET ŠAMPION ORILO SE SKENDERIJOM: Pao je i Borac, kojem nisu pomogle ni sudije

PRVENSTVO BIH ZA KOŠARKAŠE

0

Košarkaši sarajevske Bosne nastavili su pobjedonosni niz i protiv Borca (83:79). U prepunom Maloj dvorani KSC Skenderija „Studenti“ su bili bolji protivnik i zasluženo slavili po četvrtinama - 24:12, 16:25, 22:21, 21:21.

Bosna je dobro otvorila utakmicu sa dvije trojke Sejfića. I u nastavku prve četvrtine sarajevski "Studenti" su igrali odlično i okončali je u svoju korist rezultatom 24:12.

Drugu četvrtinu domaćini su također otvorili dobro. Raspoloženi Sejfić i Vranić su držali dvocifrenu prednost, da bi tri minute prije kraja prvog poluvremena sudijske odluke prvo razbjesnile navijače Bosne, a potom i trenera Dženana Rahimića koji je zaradio dvije vezane tehničke greške, odnosno isključenje.

Borca je potom smanjio zaostatak na svega četiri poena, minut i 30 sekundi prije kraja prvog dijela. U timu Banjalučana najraspoloženiji je bio Tanasović, koji je postigao 12 poena.

Košarkasi Bosne su otišli na poluvrijeme sa tri poena prednosti (40:37), a sudije su ponovo "nagrađene" zvižducima.

Inače, publika se ponovo vratila u Skenderiju, tako da je jedina tribina u Maloj dvorani bila ispunjena do posljednjeg mjesta.

Nakon prvog poluvremene rezultat je 40:37.

Treća četvrtina nije dobro krenula po Bosnu. Nije iskorišteno nekoliko prvih napada, što koriste Banjalulani i prvi put dolaze u vodstvo. No, „Studenti“ se ponovo bude, tako da je minut prije kraja treće četvrtine bilo 62:58.

Zadnja dionica utakmice je bila u konstantnom egalu, igrao se koš za koš sve do tri minute prije kraja kada je Bosna uz veliku podrsku s tribina pogodila nekoliko ključnih poena.

U finišu meča ponovo su sudijske odluke izazavale negodovanje s tribina. No, Bosna je u posljednji minut ušla sa poena razlike, što je bila nedostižna prednost.

Navijači su na kraju meča gromoglasnim aplauzom nagradili sarajevske „Studente“, koji su položili još jedan ispit.

Spomenimo i to da je Sejfić odigrao još jedan fenomenalan meč...

Rezultati 13. kola: Sloboda – Budućnost 79:77, Slavija – Posušje 98:84, Leotar – Zrinjski 105:74, Promo – Spars 96:99, Bosna – Borac 83:79, Mladost – Široki (72:72 - u toku produžeci).

Poredak: 1. Široki 24 boda, 2. Borac 24, 3. Bosna 22, 4. Budućnost 22, 5. Leotar 21, 6. Sloboda 20, 7. Slavija 20, 8. Spars 19, 9. Promo 17, 10. Posušje 15, 11. Zrinjski 14, 12. Mladost 13.