27. 01. 2023 - 17:34
MEČ POD SUMNJOM Srbijanci i Slovenci odigrali sumnjivu...
907
MEČ POD SUMNJOM Srbijanci i Slovenci odigrali sumnjivu utakmicu, potezi golmana se ne mogu objasniti

0

Prekjučer je u Hrvatskoj odigrana prijateljska utakmica između srbijanske Kolubare i slovenačke Gorice, a završena je rezultatom 0:4, nakon čega je zatražena hitna istraga o mogućem namještanju utakmice.

Gorica je na pripremama "utrpala" četiri pogotka Kolubari i svi golovi pali su u prvom poluvremenu susreta.

Sumnju u namješten meč otvorile su brojne kladionice koje su ukinule koeficijente za ovaj duel prije njegovog početka, a na društvenim mrežama kruže navodne poruke u kojima se poziva na odigravanje uplate "Gorica postiže dva ili više golova u prvom poluvremenu".

O svemu se oglasio prvi čovjek Sindikata profesionalnih fudbalera u Srbiji Mirko Poledica koji je i sam bio nogometaš.

Poledica je pozvao Fudbalski savez Srbije (FSS) da provede hitnu istragu regularnosti ove utakmice, ali i policiju.

Video pogledajte OVDJE.

"Kolubara - Gorica 0:4, sva četiri pogotka postignuta u prvom poluvremenu. Pozivam javno FS Srbije da odmah izvrši provjeru regularnosti navedene utakmice, a policiju da izvrši provjeru da li je bilo sumnjivih uplata na ovu utakmicu", naveo je Poledica na svom Twitteru.
Ono što je najsumnjivije, jesu pogoci koje je Gorica postigla. Poledica je priložio snimak dva od četiri pogotka koja idu na dušu golmana.

Kod jednog gola poklonio je loptu rivalu, koji je pogodio u praznu mrežu, a kod drugog se doslovno sklonio s putanje igrača i nije "pokrio" veći dio gola pa napadač Gorice nije imao problema da poentira.