12. 01. 2023 - 22:30
Zvezda deklasirala Monaco, trener gostiju prije utakmice...
907
Zvezda deklasirala Monaco, trener gostiju prije utakmice ljubio grb beogradskog kluba

EUROLIGA

0

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Monaco s ubjedljivih 92:68 u okviru 19. kola Eurolige.

Tako je ekipa Duška Ivanovića prekinula niz od pet uzastopnih pobjeda Kneževa u međusobnim duelima, od kojih su do čak tri stigli u Beogradu.

Puno emocija bilo je na samom početku meča. Veličanstveno je dočekan trener Monaca Saša Obradović, drugi put u sedam dana, a još dirljivija je bila njegova reakcija pošto je kleknuo na parket i poljubio grb kluba u kojem je stasavao kao igrač i čiji je trener bio. Domaći navijači su bili oduševljeni…

Ali što se same utakmice tiče, popusta za bivšeg trenera nije bilo. Crvena zvezda je praktično od petog minuta, kada je krenula u seriju kojom je stekla +12 (23:11) , pa do samog kraja dominirala.

Monaco je samo u prvoj polovini treće četvrtine zaprijetio, prišao na 11 poena razlike (61:50). Međutim, Zvezda je ekspresno odbila taj nalet i serijom 13-0 došla do maksimalnih 24 poena razlike (74:50) i praktično riješila meč.

Ponovo je kod Beograđana briljirao Filip Petrušev sa 21 poenom i šest skokova, a odlično ga je pratio Luka Mitrović sa 15 poena, šest skokova i četiri asistencije. Na drugoj strani Mike James je bio usamljen sa 26 poena, uz šest skokova.

Zvezda u narednom kolu 20. januara gostuje Žalgirisu, dok Monaco dan ranije gostuje Fenerbahceu, koji je večeras savladao Bayern sa 79:71.