Dobra partija Muse u novoj pobjedi Reala, upisao se i...
907
Dobra partija Muse u novoj pobjedi Reala, upisao se i Sulejmanović

0

Odigran je zanimljiv duel 13. kola španske ACB lige. U Baskiji ekipi Bilbaa gostovao je Real Madrid i na kraju su Kraljevi slavili trijumf rezultatom 80:85.

Real je dobro otvorio susret i prvu četvrtinu dobili su sa 16:21.

Ipak u drugom periodu bolja igra domaćina koji su slavili sa 26:21 i na poluvrijeme se odlazi rezultatom 42:42.

Kada su u Realu vidjeli da nema šale sa Bilbaom veću minutažu je dobio naš Džanan Musa kojeg su odlučili čuvati za mečeve Eurolige, ali bez najboljeg sportiste BiH za 2022. godinu očigledno ne ide igra Reala.

Na krilima Muse Real je lomio žilave domaćine u trećem i četvrtom periodu, a u posljednji minut ušlo se u egalu rezultatom 80:82 za Real.

Ipak do kraja meča više koncentracije su imali Madriđani za konačan trijumf rezultatom 80:85.

U timu Reala naš Džanan Musa je za 25 minuta na parketu psotigao 14 poena dodao tri skoka i dvije asistencije, Tavares je imao double-double učinak od 15 poena i 12 skokova.

U redovima Bilbaa prvo ime je bio nevjerovatni Hakanson sa 29 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

U domaćoj ekipi 20 minuta na parketu je proveo još jedan bh. reprezentativac Emir Sulejamnović koji je susret završio sa četiri poena i četiri skoka.

Real Madrid je lider s omjerom 11-2.

Sa druge strane ekipa Bilbaa je ostala osmoplasirana, ali sada iamju omjer 7-6 i očekuje ih velika borba za plasman u play off na kraju sezone.