907
ŠAMPIONSKO IZDANJE! Arsenal nakon preokreta slavio u londonskom derbiju

BOXING DAY

0

Posljednji meč Boxing Daya odigrali su Arsenal i West Ham, a pobjedu su slavili domaći sa 3:1.

Arsenal je odlično otvorio meč i petoj minuti je Saka pogodio mrežu gostiju, ali je gol poništen radi ofsajd pozicije.

Nakon toga Arsenal je napadao, ali su gosti ipak poveli u 27. minuti. William Saliba je pokušao doći do lopte, ali je udario protivnika po nogama, sudija je pokazao na bijelu tačku, a odgovornost je preuzeo Mohamed Said Benrahma, koji je bio siguran.

Topnicu su imali posjed i stvarali su prilike, a tek su do izjednačenja došli u 53. minuti. Martin Odegaard je poslao loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Bukayo Saka, precizno je zabio u donji lijevi ugao.

Vrlo brzo je Arsenal došao do potpunog preokreta, samo pet minuta poslije. Granit Xhaka je uposlio Gabriel Martinelli koji je dobro primio loptu i savladao golmana sa preciznim udarcem u donji lijevi ugao i promijenio rezultat u 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Eddi Nkeitah u 69. minuti. Martin Odegaard je poslao loptu u šesnaesterac, a do nje je prije stoper stigao Eddie Nketiah i zabio.

Ovom pobjedom Topnici su nastavili sjajnu seriju, te su ostali na prvom mjestu sa 40 bodova, dok je West Ham na 16. mjestu sa 14 bodova.

Zanimljivo je da u današnjem danu jedina pobjeda domaćina u sedam mečeva, uz jedan remi i pet pobjeda gostujućih ekipa.