Još jedna sjajna partija Džanana Muse, ali nevjerovatan poraz...
907
Još jedna sjajna partija Džanana Muse, ali nevjerovatan poraz Reala u završnici

0

Derbi 12. kola košarkaške Eurolige odigran je u Madridu. Real je ugostio ove sezone sjajni tim Monaca. Nakon uzbudljive utakmice i produžetaka konačan rezultat je glasio  94:95 za Monaco. Regularni dio završen je rezultatom 88:88.

Real bolje otvara meč, bili su raspucaniji u prvoj četvrtini što je rezultiralo rezultatom 23:17.

Monaco se vraća u drugoj četvrtini, došli su do svoje igre. Tim iz Kneževine je bio sjajan u fazi napada i na poluvremenu su imali zaostatak samo od tri poena, Real je vodio 48:45.

Drugo poluvrijeme, treća kao i četvrta četvrtina donosi potpuni egal, igralo se koš za koš, a utkamica se počela lomiti sredinom četvrtog perioda.

Musa i Yabusele su poenima odveli Real na 72:68, zatim James pormašuje tri slobodna bacanja, Real to ne uspjeva kazniti i Monaco dolazi do novog egala.

Ipak, Real ulazi u seriju trojkama Lulla i Yabuselea, odlazi na 78:70.

Do kraja Monaco servira pravu dramu i četiri sekunde prije kraja James pogađa trojku sa devet metara uz faul, pogađa i dodatno bacanje i to je bilo 88:88. U narendom napadu Reala, Musa je promašio za pobjedu i meč je otišao u produžetke.

U produžecima bolje se snašla ekipa Monaca i slavila sa 94:95.

Ponovo je prvo ime u timu Reala bio naš Džanan Musa koji je odigrao još jednu maestralnu utkamicu u nizu.

Musa je večerašnji susret završio sa 24 poena i četiri asistencije i bio je ubjedljivo prvo ime Reala.

U domaćem timu Tavares je imao double-double učinak od 17 poena i 18 skokova, Llull i Yabusele su dodali po 12 poena.

Kod Monaca James je imao 24 poena, tri skoka i tri asistencije.