DŽANANE DOKTORE Da li ste vidjeli kako Musa 'rešeta' rivale?...
907
DŽANANE DOKTORE Da li ste vidjeli kako Musa 'rešeta' rivale? Real je objavio sjajan video

0

Džanan Musa je sinoć sve oduševio novom sjajnom partijom u pobjedi svog Real Madrida nad Valencijom 79:62.

Musa je napravio sjajan potez dolaskom u Real, a njegov klub je sada objavio kompilaciju njegovih poena, tačnije šuteva za tri poena gdje je imao maksimalan učinak iz šest pokušaja.

Video pogledajte OVDJE.

Zaista je to prelijepo gledati kako bh. košarkaš 'puni' koš rivala, a i sam komentator je bio oduševljen.

Real je furiozno otvorio meč, imao 17:2 u prvoj četvrtini, u kojoj je nemoćnom rivalu na kraju za 10 minuta igre dopustio samo sedam poena (19:7).

Druga četvrtina je pripala Valenciji (20:13), ali je domaćin zadržao prednost na poluvremenu, doduše manju nego nakon prve pauze, pošto je na semaforu bilo 32:27.

Real je u trećoj četvrtini ubacio u brzinu više i na krilima Muse brzo stigao do velike prednosti, bilo je i +22 u jednom trenutku, a na ulasku u zadnju dionicu Real je vodio 58:43, odnosno 15 poena razlike.

U zadnjoj četvrtini Realu je preostalo da privede mirno posao kraju, a Valencia više nije mogla da napravi povratak u meč.

Realu je ovo osma pobjeda (8:2), dok je Valencia doživjela sedmi poraz, ali i treći uzastopni. Real nastavlja potjeru za vodećim Tenerifima koje imaju samo jedan poraz. U narednom kolu Madriđani će biti domaćini Manresi, no prije toga ugostit će Monaco u Euroligi.

Musa je odigrao malo više od 18 minuta i ubacio 22 poena uz stoprocentan učinak u šutu za tri (6/6). Imao je i jednu asistenciju te dva skoka.

Dvocifren kod Reala bio je još jedino Mario Hezonja sa 10 poena, dok je Tavares ubacio 9. Kod Valencije Webb je ubacio 14, a Harper 10 poena.