28. 11. 2022 - 12:25
NE, TO NIJE BRAZIL, TO JE SRBIJA: Spektakularna akcija Orlova...
907
NE, TO NIJE BRAZIL, TO JE SRBIJA: Spektakularna akcija Orlova i gol Mitrovića za poniženje Kamerunaca

MUNDIJAL U KATARU

0

Kamerun i Srbija igraju trenutno meč 2. kola grupne faze Svjetskog prvenstva, a nakon prvobitnog šoka za Orlove naši susjedi uspjeli su da dođu do velikog preokreta i posebno trećim golom su oduševili fudbalski svijet.

Kamerun je uspio da kazni Srbiju za nekoliko velikih promašaja u uvodnom dijelu utakmice i dođe do pretnosti kada je u 29. minuti Castelletto zabio gol za 1:0.

Međutim, Srbiju to nije mnogo uzdrmalo jer su naši susjedi do kraja prvog dijela došli do potpunog preokreta.

Orlovi su u prvoj minuti nadoknade uspjeli da poravnaju na 1:1 kada je Pavlović pogodio nakon centaršuta Tadića.

Samo dvije minuta kasnije bilo je 2:1 za Srbiju. Ovaj put u centru pažnje našao se Sergej Milinković-Savić koji fantastično matira golmana Kameruna za preokret svoje reprezentacije.

Međutim, najljepši detalj u dosadašnjem dijelu utakmice vidjeli smo u 53. minuti kada je Srbija povela sa 3:1, piše Sportsport.ba.

Reprezentativci Srbije odigrali su spektakularnu akciju kao na malom fudbalu i skoro su se ušetali u gol Kameruna.

Na kraju asistent za ovaj gol bio je Živković, a u listu strijelaca upisao se Aleksandar Mitrović koji je tako povisio na 3:1 i iskupio se za promašaje u prvom poluvremenu.

Fantastičnu akciju Srbije i gol Mitrovića za 3:1 pogledajte OVDJE.

Ipak, u 63. minuti 3:2, a onda vrlo brzo i 3:3. Kakav meč gledamo...