FK Željezničar uveličao rođendan regionalnog velikana, Vardar...
907
FK Željezničar uveličao rođendan regionalnog velikana, Vardar slavio na Toše Proeski Areni

0

Nogometaši Željezničara gostovali su večeras u Skoplju na proslavi 75. rođendana FK Vardar i tu su doživjeli poraz. Utakmica je završena rezultatom 2:0.

Istovremeno, Vardar je slavio svoj 75., a navijačka grupa Komiti 35. rođendan. Makedonci su izabrali Željezničar za ovu veliku svečanost, a utakmicu i spektakl nije pokvarila ni velika kiša u Skoplju.

U prvom poluvremenu Plavi su imali prilike preko Santosa i Haračića, ali su prečka i golman domaćih spasili gol. Vardar je poveo u 44. minuti. Nakon ubačaja sa desne strane, Janevski se dobro snašao i pogodio mrežu Željezničara.

Plavi su i u drugom dijelu imali nekoliko dobrih prilika za poravnanje, a konačnih 2:0 postavio je Partalko u 73. minuti.

"FK Željezničar još jednom upućuje iskrene čestitke FK Vardar na 75. rođendanu", naveli su s Grbavice.

Plavi su nastupili u sastavu: Muftić – Galić, Cocalić, Hajdarević, Malić – Hodžić, Mekić – Subašić, Bekrić, Santos – Haračić. Još su igrali: Karić, Pašić, Kobašević, Križevac, Efendić, Mučaj, Šehić, Beganović.