20. 11. 2022 - 07:57
Nurkić dobar u porazu Portlanda
907

0

Jusuf Nurkić je odigrao novi vrlo dobar meč u ovosezonskom izdanju NBA lige. U derbiju Zapada Portland Trail Blazersi su bili domaćini Utah Jazzu, a gosti su slavili 113:118. Osim poraza domaći su dobili dodatnu glavobolju za utakmice koje slijede.

U vrlo tijesnom meču Jazz je ključnu predost stegao u drugoj dionici(28:38). Uspjeli su se domaći i vratili u posljednjim minutama čak i povesti (106:105).

Međutim u ključnim momentima je izostala koncentracija pa je Jazz stigao do 18 pobjede u sezonu, dok su Blazersi vezali drugi poraz u nizu od ukupno šest ove sezone.

Jedan od ključnih momenata na meču desio se sredinom treće četvrtine kada je zbog povrede igru morao napustiti najbolji igrač Blazersa, Damian Lillard.

Lillard je obnovio povredu koja ga muči od starta sezone, a sigurno će propustiti niz gostujućih mečeva koji slijede za Blazerse te će njegovo odsustvo sigurno predstavljati veliki problem.

Jusuf Nurkić je na parketu proveo nešto više od 27 minuta uz postignutih 18 poena, ostvarenih sedam skokova te upisane dvije asistencije. Pogađao je i za tri poena te još jedno potvrdio i napredak u tom segmentu igre.

Inače, kod gostiju je bilo raspoloženo niz igrača. Beasley je postigao 29, Clarkson 28, a Markkannen 23 poena uz 10 skokova.

Posebno je bilo uzbudljivo na duelu Atlanta Hawksa i Toronto Raptorsa gdje se igrao produžetak. Slavili su domaći 124:122 na krilima odličnog Younga koji je meč okončao sa 33 poena.

Odičan sa 32 poena bio je i Embiid, ali to nije bilo dovoljno za Philadephia 76erse koji su izgubili od Minnesota Timberwolvesa 109:112 za koje je najefikasniji sa 25 poena bio Edwards.