Široki Brijeg savladao Tuzla City i izjednačio se na vrhu sa...
Široki Brijeg savladao Tuzla City i izjednačio se na vrhu sa Zrinjskim

PREMIJER LIGA BIH

0

Široki Brijeg je opravdao ulogu favorita i savladao Tuzla City u susretu 19. kola m:tel Premijer lige BiH.

Nije bilo previše uzbuđenja na teškom terenu Pecare u prvom poluvremenu, dvije ekipe uglavnom su jedna drugoj prijetile dalekometnim šutevima, ali bez uspjeha.

Blizu vodstvu bio je Široki u 35. minuti, ali Valinčić je nakon ubačaja Kuprešaka šutirao pravo u Fejzića. Tako je ostalo 0:0 do odlaska ekipa na odmor.

Kpan je početkom drugog poluvremena imao sjajnu šansu, ali odbranio je Fejzić. Ipak, golman Tuzla Cityja je savladan u 60. minuti. Probio je Kpan stranu i centrirao, utrčao Bagarić i poentirao glavom za 1:0.

Vrlo brzo su Širokobriježani mogli udvostručiti prednost, ali Radić je sa šest metara pucao pravo u Fejzića.

Potom je i Lukić bio u izvrsnoj situaciji da zatrese mrežu Tuzla Cityja, međutim nije se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju. Isti igrač i pred kraj susreta je imao odličnu priliku, Fejzić je odbranio.

Tako je ostalo 1:0 za domaće, koji su se sada bodovno izjednačili sa Zrinjskim (sutra igra protiv Borca i ima još odigrati i gradski derbi s Veležom).