Zvuči neverovatno, ali je istinito. Crnogorske rukometašice slavile su prolaz u polufinale Evropskog prvenstva uz hit pjevača koji preferira ustaški melos - Marka Perkovića Tompsona.
FOTO: PRINTSKRIN/JUTJUB
I sve to nije smetalo selektorki rukometne reprezentacije Crne Gore Bojani Popović. Nekadašnjoj ikoni srpskog rukometa, rođenoj Nišlijki. Oni koji prate rukomet sjećaju je se po djevojačkom prezimenu Petrović.
FOTO: PRINTSKRIN/JUTJUB
Bojana je rođena u Nišu gdje je i počela da igra rukomet. U zajedničkoj državi Srbije i Crne Gore prešla je da igra za Budućnost iz Podgorice 1998. godine čiji je bila član pune četiri sezone. Potom je igrala za danske klubove Slagels i Viborg, da bi karijeru završila 2012. u Budućnosti.
Kada se zajednica raspala 2006. godine Bojana Popović odlučila je da igra za Crnu Goru, zemlju svog muža, a ne za Srbiju zemlju u kojoj je rođena. Bila je to njena odluka na koju nisu previše htjeli da utiču ljudi iz tadašnjih struktura RSS, piše Kurir. Ostaje utisak da su se suviše lako i bez borbe odrekli sjajnog lijevog beka.
Bojana Popović je prije dvije godine u video razgovoru za Balkanhandbal objasnila kako se odlučila da igra za Crnu Goru, a ne za Srbiju.
Sa reprezentacijom Jugoslavije Bojana Popović osvojila je bronzu 2001. na SP u Italiji, sa Crnom Gorom osvojila je srebro na OI u Londonu 2012. godine. Prije deset godina na završnoj konvenciji Koalicije Evropska Crna Gora Mila Đukanovića održala je govor.
I nije prvi put, da se u Crnoj Gori čuju ustaške melodije. Dešavalo se to i ranije, posebno na političkim skupovima na kojima je dominirala srbofobija. Ovaj put, rukometašice Crne Gore trijumf nad Rumunijom (35:34) koji je značio i plasman u polufinale EP proslavile su uz pjesmu "Sude mi", koju zajednički izvode Marko Perković Tompson i Miroslav Škoro.
Inače, Miroslav Škoro je više puta isticao da je ta numera posvećena Anti Gotovini i svim drugim hrvatskim generalima i da je nastala u trenutku kada su oni bili u Hagu, zbog etničkog čišćenja i teških zločina počinjenih od strane hrvatske vojske nad srpskim civilima u Republici Srpskoj Krajini 1995. godine.
Snimak je objavila Jovanka Radičević, crnogorska rukometašica koja je ranije bila na izbornoj listi partije DPS.