Borussia povela pa pala u Kelnu, ubjedljiva pobjeda Leipziga
907

BUNDESLIGA

0

Na pet današnjih susreta 8. kola njemačke Bundeslige pobjede su slavile domaće ekipe.

Najveće iznenađenje priredio je Keln, koji je poslije preokreta s 3:2 savladao Borusiju Dortmund.

Julijan Brandt (Julian) je u 31. minuti doveo goste u vodstvo, a potom je početkom drugog poluvremena uslijedio preokreta domaćina u režiji Florijana Kajnca (Florian Kainz - 53.) i Štefena Tigesa (Steffen Tigges - 56.).

Dejan Ljubičić je u 71. minuti povisio na 3:1, a sedam minuta kasnije Beno Šmic (Benno Schmitz) je pogodio vlastitu mrežu i postavio konačan rezultat utakmice.

Lajpcig je bio ubjedljiv protiv Bohuma, savladavši ga s 4:0 uz po dva pogotka Time Vernera (Werner - 15., 53.) i Kristofera Enkunkua (Christopher Nkunku - 23., 85.).

Ajntraht Frankfurt je s 2:0 slavio protiv Union Berlina, Frajburg s 2:1 protiv Majnca, dok je Volfsburg rezultatom 3:2 bio bolji od Štutgarta.