907
KAKAV BLITZKRIEG VATRENIH, AUSTRIJA NE ZNA ŠTA JU JE SNAŠLO! Sve je počelo izlaskom Arnautovića

LIGA NACIJA

0

'Vatreni' od 20.45 sati protiv Austrije igraju posljednju utakmicu grupne faze Lige nacija. Pobjedom bi Vatreni osigurali završni turnir, a poraz iz Osijeka trebao bi biti dodatan motiv.

I sjajno je meč počeo za goste, već  u 6. minuti su poveli pogotkom Luke Modrića. Veznjak Reala se odlično snašao  u šesnaestercu i sjajno zabio za vodstvo 'vatrenih'.

A samo tri minute poslije 1:1. Greška Stanišića,  koji nastupa za Bayern, Austrijanci su oduzeli loptu na desnom krilu, ubačaj je bio tačan prema Baumgartneru i lagano zabija glavom za 1:1.

Već u 18. minuti povrijeđen je sjajni Marcelo Brozović, a zamijenio ga je Lovro Majer. Kakav peh za Vatrene...

A u 69. minuti 1:2. Sjajna asistencija Perišića i gol Marka Livaje.

Uz eventualni trijumf Vatreni bi bili 1. u grupi, a pogodak igrača Hajduka pogledajte OVDJE.

U 73. minuti je 1:3, Majer je sjajno asistirao a Lovren glavom pogodio za ogromnu prednost.

Taj pogodak pogledajte OVDJE.

Treba istači da je pad Austrije krenuo u 63. minuti kada je selektor zamijenio odličnog Marka Arnautovića.

A u drugom sustetu ove grupe Francuska gostuje Danskoj.

U 34. minuti su poveli, Dolberg je pogodio nakon odlične akcije.