Leotar prekinuo seriju poraza, ali ostaje fenjeraš i dalje
907

PREMIJER LIGA BIH

0

Nogometaši Leotara i Slobode odigrali su susret bez pogodaka u okviru 11. kola nogometne m:tel Premijer lige BiH.

Na početku utakmice Leotar je bio nešto bolji tim i aktivniji u samom polju, a osim inicijative, imali su i šansu u 30. minuti preko Todorovića kada je Bukvić dobro reagovao.

Uzvratili su Tuzlaci u 38. minuti dalekometnim pokušajem Vranješa, no lopta je otišla preko gola, pa se s rezultatom 0:0 otišlo na odmor.

Leotar je u 53. minuti mogao do vodstva, ali Karić nije bio precizan i njegov udarac otišao je malo pored gola, a onda na drugoj strani golman Puletić krajnjim naporom spašava domaći tim.

Do kraja susreta Leotar je pokušao doći do pobjede, ali u tome ipak nisu uspjeli i susret je završen s početnim rezultatom 0:0.

Leotar ostaje na začelju Premijer lige BiH sa samo osam osvojenih bodova, ali su danas prekinuli niz od tri uzastopna poraza, dok je Sloboda na osmom mjestu sa 12 osvojenih bodova.

Podsjećamo, Leotar je sredinom ove sedmice predstavio Marka Maskimovića kao novog trenera kluba, a njegov glavni cilj, očekivano, će biti opstanak u društvu najboljih. Naredni meč igraju protiv Željezničara.