07. 09. 2022 - 22:57
KAKVA NOĆ U LIGI PRVAKA, 26 GOLOVA I NEVIĐENA DRAMA U MADRIDU:...
907
KAKVA NOĆ U LIGI PRVAKA, 26 GOLOVA I NEVIĐENA DRAMA U MADRIDU: Evo svih rezultata

NAJELITNIJE KLUPSKO TAKMIČENJE

0

Fudbaleri Intera našeg Edina Džeke novu sezonu Lige prvaka započeli su porazom na svom terenu od Bajern Minhena (0:2). Bavarci su bili bolji rival i na kraju zasluženo slavili.

Poveli su u 25. minuti pogotkom Leroja Sanea (Leroy) nakon sjajnog proigravanja Džošue Kimiha (Joshua Kimmich). Gosti iz Minhena su imali još prilika, ali su na drugi gol čekali sve do 66. minute. Jedna sjajna akcija Bajerna, na kraju Sane šutira, a nespretnom reakcijom Danilo D'Ambrozio šalje loptu u vlastitu mrežu.

Edin Džeko je igrao do 71. minute. Osim Džeke, večeras je u Ligi prvaka zaigrao još jedan bh. reprezentativac Sead Kolašinac. On je igrao od 70. minute u porazu svog Marseja kod Totenhema 2:0.

Od ostalih rezultata vrijedi istaći visoku pobjedu Napolija protiv Liverpula od čak 4:1, Barcelona je sa 5:1 bila uvjerljiva protiv Viktorije Plzen, a Atletiko Madrid je probio bunker Porta tek u sudijskoj nadoknadi. Ipak, u 97. gosti su s penala stigli do 1:1 i to s igračem manje.

Međutim, u 11. minuti produžetka Griezmann donosi 3 boda domaćima. Strašan meč...