25. 08. 2022 - 11:47
Darijo Srna otvoreno pričao o napadu Rusije na Ukrajinu: Za...
907
Shares
Darijo Srna otvoreno pričao o napadu Rusije na Ukrajinu: Za nas rat nije počeo...

Darijo Srna otvoreno pričao o napadu Rusije na Ukrajinu: Za nas rat nije počeo...

25. 08. 2022 - 11:47
0
Shares

Darijo Srna, stekao je fudbalsko ime u Ukrajini igrajući za Šahtjor iz Donjecka. Pred početak ukrajinskog fudbalskog prvenstva koje je počelo tokom ratnog stanja i sukoba sa Rusijom, nekadašnji reprezentativac Hrvatske govorio je za engleski BBC.

- Za nas je rat počeo 2014, a ne 24. februara ove godine. Izgubili smo naš rodni grad Donjeck, izgubili smo navijače, stadion, kuće. Sve. Nakon toga smo igrali u Lavovu, Harkovu, Kijevu. Mi smo klub bez adrese - rekao je Darijo Srna, a potom počeo da priča o Ukrajincima:

- Ti ljudi zaslužuju da budu sretni. Nisu loši, nisu ljubomorni, ne žele ništa što nije njihovo. Oni se samo bore za sebe, za svoju djecu i zemlju. Zato što se mnogo naših navijača bori za Ukrajinu, biće veoma sretni kada Šahtjor postigne prvi gol.

Potom je Darijo Srna na insistiranje engleskog novinara govorio i o Rusima.

- Ukrajincima mogu samo reći da smo svi zajedno i činimo sve da pomognemo jedni drugima. I tako mora biti do kraja. Rusi? Nemam šta njih da komentarišem. Za mene su oni gotovi. Gotovi!

Kurir sport

Učitaj još novosti