
Dinamo od 21 sat na Maksimiru protiv Bodo/Glimta igra revanš utakmicu play-offa Lige prvaka.
Norveški prvak u Zagrebu brani 1:0 iz prve utakmice i traži prvi ulazak u LP u svojoj povijesti, dok bi Dinamu to bio povratak među elitu nakon što je 2020. i 2021. zapeo baš na ovoj stepenici.
Modri su krenuli vrlo ofanzivno, pa u 2. minuti bilježimo veliku priliku. Odbijena lopta u šesnaestercu pala je pred Baturinu koji u velikoj šansi iskosa sa sedam, osam metara puca preko gola.
Ipak, dva minuta poslije erupcija oduševljenja na Maksimiru. Petković je sjajno glavom prebacio ispucavanje Livakovića za Baturinu. On je sjajno pričekao Mislava Oršića koji ulazi u sredinu te prvo gubi loptu u bloku, ali iz drugog pokušaja zakucava pod prečku za 1:0.
A onda u 35. minuti 2:0. Ovakvu majstoriju dugo nismo vidjeli na Maksimiru. Ristovski je ubacio s desne strane, Petković je primio loptu u petercu okrenut leđima, primirio ju pa opalio škaricama desnom nogom i pogodio donji desni ugao. Kakav gol, kakva majstorija, kakav genijalac. Već sada jedan od najljepših golova u europskim takmičenjima ove sezone.
Odličnu akciju i pogodak pogledajte OVDJE.