Preokret Real Madrida uz golčinu Alabe
907

0

Real Madrid je trijumfalno krenuo u odbranu titule španskog prvaka.

Nikako nije dobro krenulo po Real. Eguaras je proigrao Ramazanija koji rutinski pogađa mređu Courtoisa za 1:0. Gol pogledajte klikom.

Imao je Real Madrid već u 10. minuti šansu da izjednači, no Benzema je propustio sjajnu šansu za pogodak.

Kazna zamalo da stigne u 14. minuti. Sadiq Umar je šutirao, ali lopta prolazi tik iznad prečke gola Courtoisa.

Do gola Real Madrid stiže u 44. minuti. Kroos je sjajno ubacio za Vazqueza koji pogađa, ali ništa od toga nije bilo jer je dosuđen ofsajd.

Otvaranje drugog dijela donosi nam novu šansu za Umara. Prošao je kroz odbranu Reala, no šutirao direktno u belgijskog golmana.

Najzad, do izjednačenja Kraljevski klub stiže u 61. minuti. Vazquez je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i pogodio za 1:1.

Petanestak minuta kasnije najljepši momenat na meču. Odmah nakon što je ušao u igru, David Alaba preuzima odgovornost za jedan slobodan udarac i postiže fantastičan pogodak.

OVDJE pogledajte gol Austrijanca.

Do kraja je bilo prijetnji na obje strane, no rezultat se nije mijenjao, pa je završilo rezultatom 1:2.

U narednom kolu Real Madrid će u Vigo, u goste kod Celte, dok će Almeria gostovati kod Elchea.