Hoće li se Haaland uklopiti? Niko u Guardiolinoj eri nije imao...
907
Hoće li se Haaland uklopiti? Niko u Guardiolinoj eri nije imao goru statistiku u ovom segmentu

0

Erling Haaland učestvovao je danas u pobjedi Manchester Cityja protiv Bournemoutha.

Norveški napadač nije postigao pogodak u trijumfu od 4:0, ali je upisao asistenciju za vodeći gol Ilkaya Gundogana.

Mnogi su se pitali hoće li Haaland uklopiti u filozofiju igre Pepa Guardiole koji je u prošlosti često igrao bez klasičnog napadača.

Haaland kao veliko pojačanje i golgeter mora igrati, ali statistika iz utakmice protiv Bournemoutha dokazuje da se sjajni napadač nije baš uklopio na pravi način.

Tako je u 74 odigrane minute 22-godišnji fudbaler kompletirao samo dva dodavanja. Nijedan igrač u eri Pepa Guardiole u Manchester Cityju nije imao manje dodavanja.

Ipak, i to jedno kompletirano dodavanje norveškom napadaču je bilo dovoljno da upiše asistenciju u današnjem meču i to je svakako veoma dobra stvar.

Interesantno je svakako da je drugo uspješno dodavanje bilo na samom startu utakmice kada je izveo početni udarac.

Manchester City je u današnjem meču bio dominantan od prve minute, a pitanje pobjednika riješili su već za 37 minuta.

Gundogan je pogodio za 1:0 u 19. minuti, a zatim je na scenu stupio sjajni Belgijanac Kevin de Bruyne.

Prvo je u 31. minuti veznjak Cityja napravio sve sam i vanjskom pogađa mrežu Bournemoutha, a zatim šest minuta kasnije servira loptu Philu Fodenu koji pogađa za 3:0.

Tačka na ovaj meč stavljena je u 79. minuti kada je igrač Bournemoutha Lerma postigao autogol za konačnih 4:0.