13. 08. 2022 - 18:10
Manchester City i Arsenal upisali rutinske pobjede u prvim...
907
Manchester City i Arsenal upisali rutinske pobjede u prvim susretima pred domaćom publikom

0

Današnjim susretima je počelo drugo kolo engleskog Premiershipa u kojem su rutinske pobjede na domaćem terenu ostvarili Manchester City i Arsenal.

Manchester City je na svom Etihadu dočekao Bournemouth i slavio je rezultatom 4:0, a Građani su posao završili već u prvom poluvremenu.

U 12. minuti Gundogan je doveo City u vodstvo, a potom je De Bruyne u 31. udvostručio prednost. Samo šest minuta kasnije De Bruyne je asistirao Fodenu za 3:0, a posljednji pogodak na meču viđen je u79. minuti kada je Lerma postigao autogol.

Arsenal je na Emiratesu pobijedio Leicester rezultatom 4:2, a na ovom meču je briljirao Jesus sa po dva gola i asistencije. Brazilac je potigao prva dva pogotka na meču u 23. i 35. minuti za 2:0, a potom je Saliba postigao autogol u 53. minuti za 2:1.

U 55. minuti Jesus je asitirao Xhaki za 3:1, a u 74. je Maddison ponovo smanjio rezultat, ovaj put na 3:2. Ipak, samo dvije minute kasnije Jesus je asistirao Martinelliju za konačnih 4:2.

Southampton i Leeds su remizirali rezultatom 2:2, Aston Villa je pobijedila Everton s 2:1, dok su susrete bez pogodaka odigrali Brighton i Newcastle, te Wolverhampton i Fulham.

Fulham je bio blizu pobjedi, no junak iz prvog kola Mitrović je sada bio tragičar jer je u finišu susreta promašio penal.