05. 08. 2022 - 16:29
Velež - Željezničar od 17:30 sati: Poznati sastavi, Osim prvi...
907
Velež - Željezničar od 17:30 sati: Poznati sastavi, Osim prvi put u karijeri protiv voljenog kluba

0

Zbog rekonstrukcije terena na stadionu "Rođeni", Velež svoje domaće utakmice do daljnjeg igra u Gabeli, a s obzirom da se igra u popodnevnim satima, nogometašima obje ekipe će smetati izuzetno velika vrućina.

Velež u ovom susretu traži prvu pobjedu u sezoni s obzirom da su u tri ovosezonska nastupa u svim takmičenjima upisali jedan remi i dva poraza, a susret će biti izuzetno zanimljiv jer će Amar Osim prvi put za protivnika imati Željezničar, klub u kojem je stekao igračku i trenersku afirmaciju.

Početne postave i igrači na klupi

17:30 - Za Velež od prve minute igraju: Bogdanović, Pavić, Bajrić, Zeljković, Pršeš, Anđušić, Haskić, Sijamija, Hasanović, Ikić i Dejanović.

Na klupi su: Ribić, Zvonić, Ćosić, Blagojević, Pantelić, Vehabović, Zajmović i Drina. Trener: Amar Osim.

Za Željezničar od prve minute igraju: Muftić, Malić, Kosorić, Cocalić, Galić, Mekić, Hodžić, Štilić, Santos, Gasal i Haračić.

Na klupi Plavih su: Bender, Hajdarević, Subašić, Bekrić, Šehić, Beganović, Beća i Vego. Trener: Edis Mulalić.