Crvena zvezda "petardom" protiv Pyunika krenula ka Ligi...
907
Crvena zvezda

LIGA PRVAKA - KVALIFIKACIJE

Crvena zvezda "petardom" protiv Pyunika krenula ka Ligi prvaka, Bukari oduševio Marakanu

0

Nogometaši Crvene zvezde pobijedili su na Marakani u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka ekipu Pyunika rezultatom 5:0 i tako su praktično već u play-offu elitnog evropskog nogometnog takmičenja.

Zvezda je krenula žestoko pa su već u trećoj minuti zatresli mrežu gostiju. Ipak, nakon gledanja VAR-a gol je poništen zbog ofsajda u kojem se našao Bukari.

Međutim, nakon pola sata igre Bukari je doveo Zvezdu u vodstvo nakon asistencije Ivanića. Samo četiri minute kasnije Pešić je uposlio Kangwu koji je udvostručio vodstvo Zvezde.

Minut prije odlaska na odmor sjajnu Bukari postiže večeras svoj drugi pogodak za visokih 3:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nezadrživi Bukari je kompletirao hat-trick u 70. minuti nakon nove asistencije Ivanića, a Mitrović je osam minuta kasnije postavio konačnih 5:0. Vrijedi istaći da je Rodić u sudijskoj nadoknadi dobio dva žuta kartona zbog čega je ranije morao u svlačionicu.

Revanš između Pyunika i Zvezde igra se u utorak u Armeniji.