Izraelci izviždali zvijezdu PSG-a zbog stavova o Palestini,...
907
Izraelci izviždali zvijezdu PSG-a zbog stavova o Palestini, nisu zaboravili šta je pisao

0

Marokanskog reprezentativca Achrafa Hakimija izviždali su izraelski navijači tokom utakmice francuskog Superkupa između PSG-a i Nantesa odigranoj u Tel Avivu.

Razlog za to su njegovi komentari o izraelsko-palestinskom sukobu, koje Izraleci nisu zaboravili. Godine 2021. Hakimi bio je među onima koji su podržali palestinsku borbu za slobodu na Twitteru s hashtgaom "#FreePalestine".

Video OVDJE.

Njegova poruka objavljena je i tokom sukoba oko pojasa Gaze između aprila i maja 2022., a u sličnoj situaciji našao se i prošle godine kada je također izviždan u Tel Avivu na utakmici Superkupa protiv Lillea.

Inače, PSG je slavio protiv Nantesa 4:0 i osvojio je novi trofej. Pariski tim je poveo u 22. minuti golom Lionela Messija, na 2:0 je povisio Neymar iz slobodnog udarca na kraju prvog poluvremena, Sergio Ramos je pogodio za 3:0 u 57. minuti, a konačan rezultat utakmice 4:0 je u 82. minuti postavio Neymar iz jedanaesterca.