24. 07. 2022 - 16:42
VELIKI USPJEH BH. TENISERA: Par Brkić/Cabral osvojio dublove...
907
VELIKI USPJEH BH. TENISERA: Par Brkić/Cabral osvojio dublove na ATP turniru u Gstaadu

DRUGI TRIJUMF NA ATP TURNIRIMA U KARIJERI ZA TOMU

0

Tomislav Brkić u paru sa Portugalcem Franciscom Cabralom osvojio je turnir u dublovima na ATP turniru u Gstaadu.

Naš teniser je sa kolegom iz Portugala slavio nad parom Haase/Oswald i to rezultatom 2:0 u setovima, bilo je 6:4, 6:4.

Za pobjedu bosankohercegovačko-portugalskom paru bilo je potrebno sat i 12 minuta.

U prvom setu smo vidjeli samo jedan break, i to u petom gemu, što je bilo dovoljno da Brkić sa kolegom osvoji prvi set.

Mnogo turbulentnije bilo je u drugoj dionici, gdje smo u prvih pet gemova mogli vidjeti čak tri breaka, i to u prvom, drugom i petom gemu.

Za Tomislava Brkića je ovo bio drugi trijumf na ATP turnirima u karijeri.