10. 07. 2022 - 12:41
Lana Pudar ima priliku da osvoji i treću medalju, evo gdje...
907
Lana Pudar ima priliku da osvoji i treću medalju, evo gdje možete gledati nastup

0

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica, Lana Pudar, danas će plivati finale trke na 50 metara u rumunskom Otopeniju na Evropskom prvenstvu za juniore.

Posljednjeg dana prvenstva Lana će imati priliku da se bori za svoju treću medalju u Otopeniju, a do sada je osvojila srebro u trci na 100 metara leptir i zlato u duplo dužoj trci.

Lana je u finale 50 metara leptir ušla sa četvrtim vremenom, 26.88. Ispred nje su Jana Pavalić iz Hrvatske (26.50), Belgijanska Roos Vanotterdijk (26.76) i Lillian Slusna iz Slovačke (26.84). U finalu još plivaju i Anastasiya Yermishyna iz Ukrajine, Paulina Cierpialowska iz Poljske, Amelia Marek iz Poljske i Julia Ullman iz Švicarske.

Direktan prenos ove trke možete gledati OVDJE. Trka počinje u 17.05 po našem vremenu.