Sloboda prvijencem Komazeca nadigrala Velež
907

PRIJATELJSKI MEČ

0

Sloboda je u pripremnom meču odigranom na Kupresu savladala mostarski Velež s 1:0.

Nakon mirnih uvodnih minuta Sloboda prva stvara šansu pred golom Veleža. Iskusni Said Husejinović šutira sa 16 metara i pogađa prečku gola Rođenih.

Poslije šuta Husejinovića nismo vidjeli neku značajniju priliku. Igralo se čvrsto i tvrdi, bilo je pokušaja, ali veoma skromnih.

Tek u finišu prvog dijela nova uzbuđenja. Prvo u 42. minuti Vehabović šutira prema golu Slobode, no nije precizan.

Minut kasnije tuzlanski tim stiže do vodstva. Nikola Komazec koristi jednu odbijenu loptu i postiže gol za 1:0.

Rođeni u nastavku igraju ofanzivnije. Erić u 52. minuti skida šut Džankovića, a pet minuta kasnije Pantelić se nalazi u šansi, no izblokiran je u posljednji čas.

Emir Halilović u 71. minuti iskušava sreću. Dobro je tukao s 20 metara, Erić brani. Zatim i Anđušić pokušava dalekometnim udarcem, Erić siguran.

Pokušavao je Velež svim silama da dođe do izjednačenja u ovom meču. Najbolju priliku propustio je Bajić u finišu koji je sa nekoliko metara neometan šutirao iznad gola. Na kraju ostalo je 1:0.