Nadal se uz izgubljeni set i dugu borbu plasirao u drugo kolo...
907
Nadal se uz izgubljeni set i dugu borbu plasirao u drugo kolo Wimbledona

0

Španski teniser Rafael Nadal (4. ATP) se uz izgubljen set i dugu borbu s Argentincem Franciscom Cerundolom (41. ATP) plasirao u drugo kolo Wimbledona.

Drugi nositelj čuvenog Grand Slama je na kraju bio bolji u četiri seta, uz rezultat 6:4, 6:3, 3:6, 6:4.

Nadal je sigurno otvorio prvi set i poveo 3:1 uz break, ali se Cerundolo vratio u igru u petom gemu. Ipak, Španac novim breakom osvaja prvi set koji je trajao sat vremena.

U drugom setu Nadalu je bio dovoljan jedan break da dođe do ključne prednosti i tako povede 2:0 u setovima.

Argentinac je sasvim zasluženo u trećem setu uspio slomiti Nadala te tako produžiti meč na četiri seta.

Hrabro je počeo igrati četvrti set, osvojio je i break, ali je Nadal uz dva breaka napravio preokret u ovom dijelu meča i došao do pobjede nakon tri sata i 36 minuta borbe.

Nadalu će u drugom kolu rival biti Litvanac Ricardas Berankis.