POTPUNI HAOS U GRČKOJ, MEČ NA GRANICI REGULARNOSTI: Kosovari prošli kroz golgotu kao navijači BiH na Marakani!

LIGA NACIJA

Sportsport.ba
0

Moglo se pretpostaviti da će utakmica Lige nacija između Grčke i Kosova donijeti određene probleme.

Grčka je na stadionu u Volosou sa 2:0 pobijedila Kosovo. Domaći su golovi postigli u drugom poluvremenu i to preko Giakoumakisa iz 71. minuti i Mantolasa u 10. minuti nadoknade.

Međutim, sama dešavanja na terenu su završila u drugom planu zbog onog što se dešavalo na tribinama.

287794217-1483618815374379-5695583535221745803-nNa stadionu je bila i grupica od oko 100 navijača Kosova koju su tokom cijelog meča provocirani od strane domaćih navijača.

Čim je susret počeo neki od domaćih navijača su počeli provocirati sa zastavama Kosova kao dijelom Srbije što i nije iznenađenje obzirom na srbijansko-grčku vjersku i nacionalnu povezanost.

287645147-1035765963710283-3428909397043230888-nTreba dodati i da je prilikom intoniranja himni ona Kosova dočekana sa velikim zvižducima uz zastave Srbije na tribinama.

Na kraju prvog poluvremena došlo je i do incidenta kada su grčki navijači krenuli da se fizički obračunaju sa navijačima Kosova.

Kako je to izgledalo pogledajte OVDJE.

Došlo je i do kratkog sukoba, nakon čega su reagovali pripadnici javnog reda i mira te se situacija na tribinama smirila.

Novi incident je uslijedio nakon vodećeg gola Grčke kada su domaći navijači počeli bacati razne predmete i baklje prema Kosovarima.

"Ovo je fudbal, nije rat. Ako moramo zaustaviti ovaj meč, onda to trebamo uraditi", vikao je napadač Kosova Muriqi austrijskom sudiji Weinbergeru.

Prekid je trajao 10-ak minuta, a na kraju je susret uredno nastavljen.

Sve ovo je nekako podsjetilo na čuvenu utakmicu sa Marakane iz 2005. godine kada je Bosna i Hercegovina gostovala Srbiji u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Zbog svih dešavanja na tribinama Sergej Barbarez je protestvovao kod sudija koji na kraju nisu poduzeli ništa te je meč završen porazom naše selekcije.

Inače, s ovom pobjedom Grčka je praktično osigurala promociju u Ligu B jer Heleni dva kola prije kraja imaju šest bodova prednost i bolji međusobni duel u odnosu na Kosovo.