
Bosanskohercegovački napadač Kenan Kodro postigao je novi gol u Mađarskoj.
MOL Fehervar danas je pobijedio Honved s 2:0 u meču 31. kola mađarskog prvenstva, a Kodro je u nadoknadi prvog dijela postavio konačan rezultat. Prethodno je domaćinu vodstvo omogućio Dardai golom u 25. minuti.
Kodrin tim sada je četvrti sa 46 bodova, ali i dalje je daleko od ekipa koje zauzimaju prva tri mjesta, koja vode u Evropu. Ferencvaroš je prvak i osigurao je plasman u Ligu prvaka, a pozicije koje vode u Konferencijsku ligu trenutno drže Puskas Akademija i Kisvaarda.
Dodajmo da je bh. napadaču ovo danas bio 14. pogodak i on je drugi strijelac lige iza Adama iz Paksa koji je zabio čak 29 golova.
Od ostalih bh. nogometaša koji igraju u Mađarskoj, Marin Jurina (Mezokovesd) je postigao 10, a Jasmin Mešanović (Kisvarda) osam golova.
Video OVDJE.