Fudbal je kolektivna igra, ali u svakom kolektivu ima sebičnih ljudi što se na najbolji način vidjelo na utakmici Copa Libertadores.
Pomalo nevjerovatna scena desila se na susuretu Copa Libertadoresa između bolivijskog tima Independiente Petrolero i Deportiva Tachire, najpopularnijeg kluba u Venecueli.
Golman Tachier je u finišu prvog poluvrmena ispucao loptu sa svog gola, lopta je odskočila nekoliko puta te je prevarila sve igrače.
Bila je na nekoliko milimetara od ulaska u gol i Christoper Varela je počeo da se raduje što bi postigao pogodak sa udaljenosti od 80 metara. Nešto o čemu je sanjao cijelu karijeru.
I baš kada je lopta trebala da uđe gol ukazao se Varelin saigrač koji je ukrao snove 23-godišnjem čuvaru mreže.
Svima na stadionu je bilo jasno da lopta ulazi u gol, ali se ukazao Anthony Uribe koji je zaista bespotrebno dodirnuo loptu i zakucao je u mrežu. Bio je to veoma sebičan potez.
Video na OVOM LINKU
Na kraju je i sudija morao potvrdii da je Uribe bio taj koji je zatresao mrežu, a ne golman Varela.
Inače, Tachira je na kraju meč dobila rezultatom 2:1 te se probila na drugo mjesto u grupi iza vodećeg Palmeirasa.
				
					
					
		
		
				 			sport.ba @sport.ba