Double-double učinak Halilovića u trijumfu Levalloisa
907

0

Košarkaši Levalloisa nastavili su sa sjajnim partijama u prvenstvu Francuske.

U 30. kolu večeras su kao gosti savladali Gravelines sa 79:88 i vratili se na prvu pozcijiu s omjerom 22-8.

Prvo poluvrijeme je prošlo u izjednačenoj igri, igralo se u serijama, dok je Levallois u nastavku ubacio u brzinu više i došao do vrijednog trijumfa.

Horsby sa 19 poena bio je najefikasniji u pobjendičoj ekipi, McRae je dodao 17 poena, ali može se reći da je prvo ime susreta kod Levalloisa bio naš reprezentativac Miralem Halilović koji je susret završio sa double-double učinkom od deset poena, 12 skokova, a imao je i šest asistencija.

U redovima Gravelinesa izdvojio se McCallum sa učinkom od 18 poena, četiri skoka i sedam asistencija.

Dodajmo ovome da je Gravelines nakon 30 kola na 12. pozicji s omjerom 13-17 i večerašnjim porazom izgubili su skoro sve šanse da se bore za ulazak u play off.